
ПСОРІАЗ – ЦЕ ІМУНООПОСЕРЕДКОВАНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ, ЯКЕ ПРОЯВЛЯЄТЬСЯ СИМПТОМАМИ НА ШКІРІ, А ІНОДІ Й В СУГЛОБАХ.
Псоріаз вражає від 2% до 3% населення України.
Лікування псоріазу в сучасній медицині включає комплекс засобів системної і зовнішньої дії, а також методи фізіотерапії, у тому числі застосування водних процедур (гідротерапії), які призначають пацієнтам індивідуалізовано залежно від стадії дерматозу, супутніх соматичних захворювань тощо.
Хворим на псоріаз показано застосування гідротерапії, яка сприяє механічному очищенню елементів висипки від лусочок, що у надмірній кількості утворюються на їх поверхні.
Хлоридно-натрієві ванни (або морські ванни, ропа) - сприяють зменшенню розвитку псоріатичних папул і бляшок. Водні процедури необхідно проводити в період ремісії, оскільки при загостренні шкіра найбільш вразлива. Для їх приготування використовують морську або звичайну кухонну сіль. Розчинити сіль у теплій воді (40-45 °C). Рекомендовано приймати ванночки не довше 15 хвилин. Курс лікування становить від 10 до 15 процедур, 3 р/тиждень. Відразу після процедури необхідно обмити шкіру прісною водою і просушити її рушником. Протягом однієї години після процедури потрібно залишатися в теплому приміщенні.
При псоріазі ванночки з сіллю Мертвого моря надають антисептичний ефект, покращують обмінні процеси на клітинному рівні, знімають свербіж і лущення. Радимо застосовувати “Сіль для втомлених ніг” бренду Feetcalm. Оскільки Сіль містить низку корисних компонентів для шкіри, а саме:
-
Сіль Мертвого моря має протизапальну дію, активно бере участь в обмінних процесах, сприяє регенерації шкіри, зміцнює сполучну тканину шкіри й оновлює її.
-
Ромашка має протизапальні властивості і містить антиоксиданти.
-
Лаванда підвищує еластичність епідермісу.
-
Кокосова олія володіє зволожувальними, антимікробними та антиоксидантними властивостями.
-
Алоє вера покращує пружність тканин шкіри.
Всі ці природні компоненти позитивно впливають на стан шкіри та покращують обмінні процеси на клітинному рівні, знімають свербіж і лущення.
ПСОРІАЗ – НЕ ВИРОК.
Наука не стоїть на місці, постійно досліджуються нові методи впливу на хворобу. Підтвердженням цього є люди, які навчились контролювати захворювання.
В статті використовувалися матеріали професорки Денисенко О., публікація «Водні процедури при псоріазі».